Kur kreiptis

Įtaręs tuberozinę sklerozę, Jūsų šeimos gydytojas turėtų išrašyti siuntimą konsultuotis su tretinio lygio specialistais. Pagrindinės sveikatos priežiūros įstaigos Lietuvoje, kuriose diagnozuojama ir gydoma tuberozinė sklerozė, yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos bei Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos. Abejose klinikose veikia specialios struktūros, kurių darbuotojai specializuojasi diagnozuoti ir gydyti tuberozinę sklerozę, taip pat kitas specifines ligas.
Kontaktai:
-Kauno klinikose reiktų kreiptis į Fakomatozių centrą. Kontaktai: 8 37 326 811, endziniene@gmail.com
-Santariškių klinikose - į Vaikų ligoninės Vaikų retų ligų koordinavimo centrą. Kontaktai: 865646622,  liucija.kanapeckaite@vuvl.lt, retos.ligos@vuvl.lt.
     Konsultuotis su specialistu turėtumėte būti siunčiami pagal tai, dėl kokių simptomų įtariama liga: dėl odos pakitimų derėtų konsultuotis su dermatologu, dėl traukulių – su  neurologu ir t. t. Tretinio lygio specialistas nurodys, kokių dar gydytojų konsultacijos Jums reikalingos, ir išrašys siuntimus konsultuotis su kitais gydytojais.

Sergant tuberozine skleroze, lengviausiais atvejais sveikatos priežiūrą gali vykdyti Jūsų šeimos gydytojas, kuris nuolat konsultuojasi su antrinio lygio gydytojais specialistais, dirbančiais Jūsų šeimos medicinos centre ar poliklinikoje. Tačiau tuberozinė sklerozė yra palyginti reta liga, todėl dauguma gydytojų savo klinikinėje praktikoje gali būti niekada su ja nesusidūrę, tad nereikėtų stebėtis, jei gydytojų žinios šioje srityje pasirodytų nepakankamos. Todėl labai svarbu visais sunkesniais atvejais vykdyti nuolatinę sveikatos priežiūrą pas tretinio lygio specialistus, kurie nuolat konsultuoja ir prižiūri sergančius šia liga pacientus, teikia konsultacinę metodinę pagalbą kolegoms, rengia mokomąją medžiagą specialistams bei pacientams, kaupia patirtį ir bendradarbiauja su užsienio specialistais. Taigi priežiūrą reiktų vykdyti  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose arba  Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose.
Kontaktai:
-Kauno klinikose reiktų vykdyti priežiūrą Fakomatozių centre. Kontaktai: 8 37 326 811, endziniene@gmail.com
-Santariškių klinikose - Vaikų ligoninės Vaikų retų ligų koordinavimo centre. Kontaktai: 865646622,  liucija.kanapeckaite@vuvl.lt, retos.ligos@vuvl.lt.